O nas

Trzy pokolenia i 80 lat tradycji

Tak najkrócej można opisać historię naszego ogrodnictwa. Wszystko zaczęło się na kresach gdzie nasi przodkowie zdobywali doświadczenie w uprawie warzyw i kwiatów. Ich wiedza i poświęceni pozwoliły na kontynuowanie tradycji na ziemi Stargardzkiej. Od lat 50-tych ubiegłego stulecia gospodarujemy nieprzerwanie w tym samym miejscu.

Ogrodnictwo Makarewicz - historia firmy 1Ogrodnictwo Makarewicz - historia firmy 2

Z biegiem lat zmieniał się charakter upraw. Od warzyw gruntowych, poprzez warzywa dojrzewające pod osłonami czy rozsady kwiatów do szklarniowej uprawy roślin ozdobnych, bylin i rozsad warzyw. Każde z pokoleń mając na celu doskonalenie jakości upraw, wniosło znaczący wkład w rozwój i modernizację ogrodnictwa.

Ogrodnictwo Makarewicz - historia firmy 3Ogrodnictwo Makarewicz - historia firmy 4

Współpraca ze znaczącymi firmami hodowlanymi daje nam dostęp do wielu wartościowych odmian. Rokrocznie wprowadzamy do naszej oferty wiele nowości. Szeroka paleta uprawianych roślin pozwala każdemu z odwiedzających nas klientów znaleźć coś na taras i balkon, kwiatową rabatę czy też do ogrodu ozdobnego z bylin.

Punkt handlowy który działa przy ogrodnictwie daje możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertą proponowanych roślin i dokonania zakupu. Do zakupionych roślin zaproponujemy odpowiednie podłoże i nawozy, omówimy wymagania i udzielimy wskazówek co do ochrony przed szkodnikami i chorobami.

Ogrodnictwo Makarewicz - historia firmy 5